Çayla sütle Halkı Kandırmayın Dedi ! Erdoğan Duman

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, birbirinden ilginç açıklamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Özhaseki, bu kez de Erdoğan’ın çay dağıtma projesini unutmuş olacak ki, söyledikleriyle herkesi şaşırttı.Sabah hepinizin kapısına süt bırakacağım, akşamdan çay dağıtacağım. Bunun sonu gelmez ki. Var olanı zaten herkes dağıtır. Böyle diyorsanız Allah yardım etsin bu şehre. Bu sadece popülizm, halkı kandırmak olur şeklinde konuşan AKP’nin adayı, Demek ki karşılık bulduğunu zannederek hâlâ bunu söylemeye devam edenler var diye de ekledi.

Mehmet Özhaseki, belediye başkan adayları arasında 2 tip siyasi anlayış olduğunu, bunlardan birinin eski tip popülist yaklaşım olduğunu belirtti. Özhaseki, Sabah hepinizin kapısına süt bırakacağım, akşamdan çay dağıtacağım, ertesi gün birer tane yağlı ekmek vereceğim falan filan. Bunun sonu gelmez ki. Var olanı zaten herkes dağıtır. Bırak süt dağıtmayı, belediyenin bütçesi var, çık sokağa, sıraya dizilsin insanlar, ver parayı kurtul o zaman.

Öyle bir hayat yok. Ama demek ki karşılık bulduğunu zannederek hala bunu söylemeye devam edenler var. Hem de Ankara’mızda, emin olun içim yanıyor. Ben sandım ki, aday olunca herkes proje ortaya koyacak. En büyük hayal kırıklığım bu. Ne yazık ki şu ana kadar konuşamadık dedi.

Belediye başkanlarının ufkunun olması halinde şehirlerin aydınlık bir geleceği olabileceğini aktaran Özhaseki, Tersine bir tavır izliyorsanız, süt veririm, sabah da çay dağıtırım, paraları da şöyle düşürürüm, burayı da böyle keserim diyorsanız, Allah yardım etsin bu şehre. Bu sadece popülizm, halkı kandırmak olur. Hazır para her zaman dağılır gider; ama şehri geliştirmek, ortadaki pastayı kocaman hale getirmek kolay değil, bilgi, birikim ister. O pasta büyürse herkes alır, nasibine göre işler iyi gider şeklinde konuştu.Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir