Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonların önünde Bakan Yılmaz’a fırça attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonların önünde Bakan Yılmaz’a fırça attı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Bakan Yılmaz’a fırçayı bastı. İşte haberin ayrıntılar;

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı kürsüye çağırdı ve herkesin gözü önünde ‘Deizm’ fırçası attı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakan İsmet Yılmaz’a, Bahçeli’nin de tepkisini çeken ‘Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün deizm raporunu’ sorduğu öğrenildi.

Erdoğan’ın raporu kast ederek ‘Olmaz böyle bir şey…’ dediği duyuldu.

imam-hatip.jpg

İşte milyonlarca kişinin izlediği parti grup toplantısında yaşanan ‘deizm fırçası’ndan detaylar..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın sonunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı yanına çağırdı ve izahat istedi.

Bakan Yılmaz’ı “İsmet bey sizi buraya alalım” diye kürsüye çağıran Erdoğan kürsü önünde bir süre Bakan’ı dinledi.

Erdoğan’ın, Yılmaz ile ayaküstü yaptığı değerlendirmede, Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı ‘deizm’ açıklamasının değerlendirildiği belirtildi.

Mikrofonlara çok azı yansıyan konuşmada Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaya atılan deizm konusu tartışılıyor. Bakan Yılmaz’ın, Erdoğan’ın sorusu üzerine “… Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bir çalışması var… Toplum yapısı ve dinle ile ilgili…. Burada gençlerimizin deizmle ilgili bir düşüncesi var… 8-10 tane farklı görüş var… ” dediği  ve yaklaşık 35 saniye süren İsmet Yılmaz’ın bu açıklamasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Olmaz böyle bir şey…” diye bitirdiği duyuluyor.

Kaynak: Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonların önünde Bakan Yılmaz’a fırça attı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir